EPL: Linn jätkab linnamüüri täisehitamise pärast kohtuvaidlust Restoriga

16. jaanuar 2006, 07:57

Tallinna linn kaebas edasi ringkonnakohtu otsuse, mis lubab ASil Restor ehitada vanalinna linnamüüri äärde ridaelamubokse.

?Linn kaebas kohtuotsuse edasi, kuid samas käivad läbirääkimised kohtuvälise laheduse leidmiseks,? teatas Tallinna pressiteenistus vastuseks Eesti Päevalehe päringule.

Planeerimise ja ehitamise eest vastutav abilinnapea Kalev Kallo on intervjuus Päevalehele öelnud, et pooldab kohtuvälist lahendust, mis võiks kujuneda nõnda, et Restor võib ehitada linnamüüri äärde oma ridaelamuboksid, kuid rajab läbi kvartali Skoone bastioni poole kulgeva avaliku tänava. Kallo nägi sel perspektiivi pärast Põhjaväila väljaehitamist, kui Rannavärava tee muutub jalakäijasõbralikumaks.

Samas ei välistanud Kallo ka arendajale vahetusmaa pakkumist ja krundi omandamist, kuid ei pidanud seda parimaks võimaluseks, kuna osa bokse on Plate ja Eppingi torni vahel juba valmis ehitatud.

Tallinna ringkonnakohus andis kuu aega tagasi Restori ja Tallinna linna vahelises kohtuasjas õiguse erafirmale, tühistades halduskohtu linnale õiguse andva otsuse.

Kohtu otsus tähendab, et linna 2003. aastal välja antud määrus, mis tühistas Restori ehitusloa, ei kehti. Lisaks peab linn kandma 40 000kroonised kohtukulud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing