PM: Beebide vanemad võivad saada tasuta parkimise

16. jaanuar 2006, 08:17

Tallinn kavatseb anda raseduspuhkusel naistele ja väikelaste vanematele paar tundi tasuta parkimisaega kesklinna ravi- ja terviseasutuste juures.

Linnavalitsus asus eelmisel nädalal ette valmistama eelnõu, mis annaks viimaseid kuid lapseootel naistele ja väikelastega vanematele õiguse kesklinna tervise- ja raviasutuste juures raviprotseduuride ajal paar tundi tasuta parkida, kirjutab Postimees.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on kava praegu veel väga toores ja linn alles otsib kõige sobivamat viisi, kuidas lapseootel emadele ja väikelast sõidutavatele vanematele tasuta parkimist kõige paremini korraldada. Tema hinnangul võib seda teha nii lisatahvlitega liiklusmärke paigaldades kui parkimiskaarte jagades.

Üheks peamiseks probleemiks on Mutli jutu järgi see, kuidas soodustuse kuritarvitamist ära hoida. Plaani järgi tohiks tasuta parkida vaid juhul, kui auto tõepoolest ootab tohtri juurde läinud imikut või lapseootel ema.

Et märkide abil parkimist korraldades on üsna raske kontrollida, kas tasuta parkijal selleks tegelikult ka õigus on, lükkab linn selle võimaluse tõenäoliselt kõrvale. «Ilmselt on kõige mõistlikum soodusparkimist kaartidega reguleerida,» oletas ta.

Praegu pole veel päris täpselt otsustatud ka sihtgruppi, kes soodustust saaksid. Plaani autori, liiklusjurist Indrek Sirgi ettepaneku järgi võiks tasuta parkimise õiguse anda tulevasele emale siis, kui ta töölt lapsepuhkusele suundub. Parkimiskaart kehtiks seni, kuni lapsega kodus olev ema või isa vanemapalka saab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing