PM: Viimsi reformipartei kaalub endiste vallajuhtide erakonnast väljaheitmist

16. jaanuar 2006, 08:39

Kui juhatuse valimistele kogunenud Viimsi reformierakondlased hakkasid arutama partei mainet kahjustanud maatehinguid, lõhenes liikmeskond kahte leeri.

Mitmed koosolekul osalenud reformiparteilased nimetasid neljapäevaõhtust erakonna koosolekut võitluseks kahe kildkonna vahel. Lisaks uue juhatuse valimisele oli kõne all ka järjekordne Viimsi maatehing, kirjutab Postimees.

Lõhkimineku äärel olevas parteipiirkonnas esindavad üht poolt pikka aega Viimsi valla juhtkonda kuulunud ja Rohuneeme Puhkekeskuse (RPK) maatehinguga seotud Madis Saretoki, Jaan Alveri, Hurmas Kleemanni ning Enn Sau poolehoidjad. Teine osa erakondlasi soovib partei mainet kahjustanud vallajuhtide parteist väljaviskamist.

Otsuse tegemine jäeti uue juhatuse kohustuseks. Selle esimehe Aare Etsi sõnul kahtlaste tehingutega seotud mehed piirkonna koosolekul ammendavaid vastuseid anda ei suutnud.

«Eelkõige huvitab erakonda see, miks ei korraldanud RPK hoonestusõiguse andmiseks konkurssi ja mille alusel otsustati just ASi Viimsi Golf kasuks,» ütles Ets. «Kokkuvõttes me asjas selgust ei saanudki. Kui juhatus väljaheitmisotsust ei peaks langetama, pöördun erakonna aukohtusse.»

Mitmed Viimsi piirkonna uued liikmed ütlesid, et kui uus juhatus ei suuda kiiresti seisukohta kujundada, pöörduvad nad aukohtusse. «Aastaid kestnud «skeemitamine» tuleb lõpetada ja asjaga seotud inimesed peavad ka vastutama,» ütles üks erakonnaga hiljuti liitunud inimestest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing