Starman esitas kaebuse Elioni plaani peale tasusid tõsta

Annika Matson 16. jaanuar 2006, 15:09

Starman vaidlustas täna Elioni plaani tõsta alates 1. veebruarist sidekanalisatsiooni kasutamise makstavaid tasusid, teatas firma börsile.

Elion saatis eelmise aasta lõpus Eesti telekomiettevõtetele teate, et soovib alates 01.02.2006 tõsta sidekanalisatsiooni kasutamise makstavaid tasusid, teatas firma börsile. Juba välja renditud objektide osas soovib Elion tõsta hindu 20 protsenti. Kaabelvõrgu laiendamise ja renoveerimise korral küündib aga hinnatõus 400 protsendini, millele lisandub varem mitteeksisteerinud liitumistasu.

Starman palus esmaspäeval Konkurentsiametisse ja Sideametisse saadetud kaebuses ebaseaduslik hinnatõus peatada, kuna Elioni tegevus on vastuolus Telekommunikatsiooniseaduse, Konkurentsiseaduse ja veel mitme õigusaktiga.
Starmani kulud kaablikanalisatsiooni renditeenuse kasutamisel olid 2005. aastal umbes 7,4 miljonit krooni. Olukorra pikaajalisel jätkumisel võib see pärssivalt mõjutada ettevõtte investeerimistegevust.
AS Starman on Eesti suurim kaabellevivõrgu baasil televisiooni-, interneti- ja telefoniteenust pakkuv ettevõte. Starmani teenused on kättesaadavad enamikus Eesti suuremates linnades. AS Starmani aktsiad on kaubeldavad Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing