Tallinna Ülikooli rektoriks kandideerivad Rein Raud ja Andres Kollist

16. jaanuar 2006, 16:26

Täna toimunud senati istungil kinnitati Tallinna Ülikooli rektori kandidaatideks Rein Raud ja Andres Kollist, teatas kool.

Rein Raud on valitud Tallinna Ülikooli kultuuriteooria ja Aasia kultuuriloo professoriks ning Helsingi Ülikooli jaapani keele ja kultuuri professoriks. Rein Raud juhatab ka Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudi Lähis-Ida ja Aasia kultuuriloo õppetooli.

Andres Kollist töötab Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu direktorina.

Rein Raua esitas rektori kandidaadiks Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudi kolleegium. Andres Kollisti esitas rektori kandidaadiks Tallinna Ülikooli matemaatika-loodusteaduskonna nõukogu.

Senat kinnitas ka 114-liikmelise Tallinna Ülikooli rektori valimise valimiskogu, kuhu kuuluvad kõik ülikooli senati liikmed, kaks esindajat igast ülikooli akadeemilisest asutusest, ülikooli korralised professorid ja juhtivteadurid, ülikooli kuratooriumi liikmed ning üliõpilaskonna volikogu poolt valitud üliõpilaste esindajad. 13. veebruaril valib valimiskogu järgmise Tallinna Ülikooli rektori. Järgmise rektori ametiaeg algab 15. mail ja kestab viis aastat.

Tallinna Ülikooli rektori professor Mati Heidmetsa ametiaeg lõpeb 14. mail.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing