Ühispank ennustab kiire majanduskasvu jätkumist

16. jaanuar 2006, 15:25

Ühispank ennustab, et Eesti majanduskasv jätkub kiires tempos ka sel aastal.

?Positiivsed ootused on leidnud kinnitust veelgi positiivsemate uudiste näol,? ütles Ühispanga Fondide juhatuse liige Sven Kunsing tänasel pressihommikul.

Sügisel prognoosis Ühispank Eesti möödunud aasta majanduskasvuks 7,0 protsenti ja Eesti Pank 8,0 protsenti. Tegelikult oli see 9,0-9,5 protsendi vahel. ?See on ka maailmamastaabis väga silmapaistev number,? ütles Kunsing.

Selleks aastaks ennustab Ühispank vähemalt 6,4 protsendilist ja Eesti Pank 6,8 protsendilist majanduskasvu. ?Kasv põhineb tööstustoodangu ja ekspordi kasvul,? ütles Kunsing.

Jooksevkonto puudujääk on endiselt kõrge, kuid hea märgina on eksport kasvanud enam kui import. Kiiret arengut toetab ka soodne väliskeskkond. ?Euroopa haigel mehel Saksamaal on selged paranemismärgid,? lisas Kunsing.

Muret teeb vaid kiire hinnatõus, mis 2005. aastal oli hinnanguliselt 4,2 protsenti. See võib takistada euro kasutuselevõttu tuleval aastal. Samas ei pea Kunsing nn inflatsioonikriteeriumi täitmist võimatuks, kui eelmise aasta teises pooles alanud inflatsiooni langustrend jätkub.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing