Euroopa börsid: Soome toiduainetetootja vabalanguses

17. jaanuar 2006, 13:17

Raisio aktsia on täna kukkunud ligi 9% (tasemeni 2,20 eurot), kuna Soome toiduainetetootja teatas, et tal tuleb 18,3 mln euro eest oma varasid alla hinnata.

Lisaks teatas kaubamärkide Voimix, Nordic ja Torino tooteid müüv firma, et möödunud aasta neljanda kvartali tegevkasum jääb Soome turu nõrkuse tõttu allapoole ootusi.
Peamiselt hinnatakse alla linnase ja kartuliäri üksuse mittemateriaalset kui ka materiaalset vara.

Erakorralisi kulusid arvestamata peaks toiduainetootja 2005. aasta tegevuskasum ulatuma umbes 9 miljoni euroni (aasta tagasi 10,6 miljonit eurot).

Täpsemate aastatulemustega tuleb Raisio välja 9. veebruaril.

Euroopa börsid on alustanud täna viimase pooleteist kuu suurima langusega (Stoxx 600 indeks -0,7%). Muret on hakatatud tundma taas kallineva nafta pärast, mis võib anda löögi mõnelegi sektorile.

?Järgnevate kuude ja aastate jooksul näeme me nafta nappust. Nafta tootmisvõimsust ei saa turul tõsta,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg SEB Investment-Fonds fondivalitseja Andreas Gartner.

Keemiatoodete valmistaja Clariant aktsia on taandunud 1,3% ja lennufirma British Airways 0,6%.

Kerges languses on ka jaemüügisektor, kuna Suurbritannia suurima jaemüügiketi Tesco finantsdirektor Andy Higginson ütles, et sel aastal tuleb turul võidelda iga naelsterlingi eest, ostudes et konkurents turul tiheneb ja hinnad alanevad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing