Hiiu maakond otsib investeeringuprojekte

Gert D. Hankewitz 17. jaanuar 2006, 10:01

Eelmisel aastal jäi Hiiu maakonnas projektide vähesuse tõttu kasutamata 200 000 krooni hasartmängumaksu toetusi regionaalseteks investeeringuteks.

?Projekte tuleb vähem, kui on raha jagada. Meil polegi, mida pingeritta seada,? ütles jaanuari algul maavalitsuse majandusarengu osakonna juhataja Aare-Villu Kattel ja kinnitas, et eelnimetatud rahasummast on Hiiumaa jäädavalt ilma, kirjutab Saarlane.

Reaalne olevat ka oht, et siseministeerium võib hakata rahastust läbi vaatama ja riigieelarves Hiiumaale ettenähtud summasid vähendama, kui olukord samaks jääb ning häid projekte piisavalt ei esitata. Kattel pakkus, et ka mittetulundusühendused võiksid esitada rohkem projekte, ja oletas, et ehk sellest võimalusest nii hästi ei teata.

Hasartmängumaksu investeeringutoetuste programm toetab ehitus- ja renoveerimistöid ruumides, hoonetes ja rajatistes lastele, noortele, peredele, vanuritele ja puuetega inimestele elamise, õppimise, sportimise, vaba aja veetmise ja muude tegevuste jaoks paremate tingimuste loomiseks. Taotlejateks võivad olla mittetulundusühingud, sihtasutused, kohalikud omavalitsusüksused ja valitsusasutuste hallatavad riigiasutused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing