Veterinaaramet loendab Läänemaa kodulinde

Gert D. Hankewitz 17. jaanuar 2006, 13:28

Eelmisest nädalast käivad Läänemaa volitatud loomaarstid perest peresse ja koostavad nimekirju kodulindudest, et linnugripiohuks valmis olla.

?Vähemalt saame teada, mis liiki linde kusagil on ja kui palju, sest mõne kanaga majapidamistest pole meil praegu mingisugustki ülevaadet,' ütles veterinaar? ja toiduameti Läänemaa veterinaarkeskuse juhataja Urmas Johanson. Kodulinde eraldi ja mõne kanaga majapidamisi seni üle loetud ei ole, kirjutab Lääne Elu.

Kullamaal algas loendus reedel. ?Käisime läbi 15 majapidamist,' ütles Kullamaa valla volitatud veterinaar Rita Saviir, kelle sõnul peaks nimekiri valmis saama veebruari teiseks pooleks.

Tema sõnul suhtuvad linnuomanikud loendusse rahulikult. ?Eks hirmu kevade ees ole kah, paljud on öelnud, et ei lasegi kevadel linde välja,' rääkis Saviir.

Sellest nädalast hakkab kodulinde loendama ka Lihula vald. ?Meil on tavalised majapidamised, mõnest linnust mõnekümneni,' ütles Lihula valla volitatud veterinaar Heli Mets, kelle sõnul inimesed linnugripiohtu esialgu ei taju. Kuna Lihula Matsalu naabrina on rändlindude ülelennu tõttu suuremas ohus, peab Mets vajalikuks, et inimesed hoiaksid märtsist oma linnud kinni ega laseks neid õue.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing