Täna vähenes rõhk Eestit toitvas gaasitorus

19. jaanuar 2006, 18:52

Täna vähenes rõhk Eestit toitvas gaasitorus, kuid vaatamata vähenenud gaasitarnele keegi külma ei jää, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Seoses külmade tõttu suurenenud tarbimisega teatas Eesti Gaas, et ei suuda gaasi rekordilise tarbimise tingimustes torustikus hoida rõhku vajalikul tasemel. Olukord laheneb seoses osade soojatootjate kiire üleviimisega õliküttele.

Kujunenud olukorrast informeerisid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi nii Eesti Energia kui ka Tallinna Küte. Koos töötati välja tegevuskava toasooja kindlustamiseks Eesti elanikkonnale. Lepiti kokku, et gaasi nappuse tingimustes läheb Iru Elektrijaam osaliselt üle kergkütteõli kasutamisele.

Vajadusel lubab ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium tuua eriloaga Eesti territooriumile suurema väävlisisaldusega küttemasuuti tagamaks Tallinna suurte, seni gaasil töötanud katlamajade töö.

Ka Narvas oli gaasisurvega probleeme. Seetõttu seadistas Eesti Energia ühe gaasil töötava soojatootmisjaama ümber põlevkiviõlile.

Nende abinõude tõttu ei jää Eestimaal keegi külma, sest nimetatud suurtarbijate üleviimine vedelküttele lubab vähendada oluliselt gaasi tarbimist Eestis. See samm kindlustab ülejäänud tarbijad piisava gaasi kogusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing