EPL: Elion tõstis interneti välisühenduste kiirust kaks korda

19. jaanuar 2006, 07:30

Elion suurendas ligikaudu kaks korda ühenduste mahtu välismaistesse internetivõrkudesse ning ehitas Eesti kiireima andmesideühenduse Soome.

Uus andmesideühendus lõi eelduse läbilaskevõime suurendamiseks ka välismaa internetivõrkudesse. Elioni ühenduste kogumaht välismaistesse internetivõrkudesse kasvas ligikaudu 10 gigabitini sekundis ning on teadaolevalt suurim Eesti internetiteenuste pakkujate seas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Elioni interneti- ja andmesidevõrgu direktori Toivo Praakli sõnul kasvas Elioni interneti püsiühenduste arv eelmise aasta jooksul üle 40%, 108 000ni, ning interneti püsiühenduse levialade arv kasvas rohkem kui viiendiku võrra.

'Interneti püsiühenduste kasutajate arvu kasv nõuab ka kiiremaid rahvusvahelisi ühendusi, et klientidele oleks tagatud kiire ligipääs välismaistele internetivõrkudele,' lausus Praakel. 'Jälgime pidevalt, et meie interneti välisühendustes oleks alati vaba mahtu.'

Lisaks Soomele on Elionil interneti välisühendused ka Suurbritanniasse, Saksamaale, Rootsi ja Lätti. Välisühendused eri teenusepakkujatega tagavad selle, et kui mõnel suunal ilmneb rike või tekib ülekoormus, siis on võimalik ülejäänud ühenduste kaudu välismaal asuvaid internetiservereid rahulikult edasi kasutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing