Asutati riiklik probleemtooteregister

19. jaanuar 2006, 13:29

Täna kiitis valitsus heaks riikliku probleemtooteregistri asutamise eelnõu, teatas keskkonnaministeerium.

Registri asutamine võimaldab saada ülevaate probleemtoodete Eesti Vabariiki sisse toomisest, müügist ja probleemtoodetest tekkinud jäätmete käitlusest.

Loodava registri alusel on identifitseeritavad Eestisse sisse toodavad probleemtoodete kogused ning Eestis turule lastud toodete osakaal nii tooteliikide kui ka tootjate kaupa.

'Registriandmete alusel saab kontrollida, kuidas täidab tootja temale pandud probleemtoodetest tekkivate jäätmete taaskasutamise kohustust. Samuti on võimalik identifitseerida, millises mahus probleemtoodetest tekkinud jäätmeid kogutakse, taaskasutatakse, kõrvaldatakse ja eksporditakse,' selgitas keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek

Lisaks on võimalik tuvastada, kui palju iga tootja on protsentuaalselt oma tooteid turule lasknud, mille alusel on võimalik nõuda neilt jäätmehoolduskulude katmist vastavalt turuosalusprotsendile.

Jäätmeseaduses on kirjas, et probleemtoode on toode, mille jäätmed põhjustavad või võivad põhjustada tervise- või keskkonnaohtu, keskkonnahäiringuid või keskkonna ülemäärast risustamist.

Probleemtooted on:
1) patareid ja akud;
2) PCB-sid sisaldavad seadmed;
3) mootorsõidukid ja nende osad (siia kuuluvad ka vanarehvid);
4) elektri- ja elektroonikaseadmed ja nende osad.

Asutatava registri vastutav töötleja on Keskkonnaministeerium ja volitatud töötleja Keskkonnaministeeriumi Info- ja Tehnokeskus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing