Rohuküla-Heltermaa liinil sõidavad taas suured parvlaevad

19. jaanuar 2006, 16:06

Saaremaa Laevakompanii teatel sõidavad Rohuküla-Heltermaa liinil taas suured parvlaevad.

Saaremaa Laevakompanii teatel on veetase Rohuküla-Heltermaa liini laevateel mõnevõrra tõusnud, mis võimaldab ettevõttel tänasest reisijaid teenindada taas suurema süvise ja mahutavusega parvlaevadega Scania ja Ofelia.

Saaremaa Laevakompanii liinidirektori Aidar Lees-Leesmaa sõnul on veetase vähehaaval tõusnud ning lootust on, et tõus jätkub. ?Täna hommikul tegi koos Harilaiuga taas reisi parvlaev Ofelia, koheselt kui nõudlust on, hakkab sõitma ka Scania. Loodetavasti veetase lähiajal enam ei lange ning olukord stabiliseerub. Täname reisijaid senise kannatliku suhtumise eest?, ütles Lees-Leesmaa.

Kolmapäeval oli veetase Rohuküla-Heltermaa laevaliini piirkonnas langenud 63 sentimeetrit alla Kroonlinna nulli, mis võimaldas laevateel liigelda vaid Saaremaa Laevakompanii väiksema süvise ja mahutavusega parvlaeval Harilaid.

Rohuküla-Heltermaa liinil opereerib Saaremaa Laevakompanii hetkel parvlaevadega Scania, mis mahutab 400 reisijat ja 80 sõidukit ning Ofeliaga, mis võtab korraga peale kuni 600 reisijat ja 110 sõidukit. Kolmapäeval laevateed tabanud eriti madala veetaseme tõttu sõitis liinil väiksema süvisega laid-tüüpi alus Harilaid, mis mahutab 120 reisijat ja 35 sõidukit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing