Eesti Energia läks reservkütuse kallale

20. jaanuar 2006, 10:49

Eesti Energia on gaasivarustuse häirete tõttu läinud osaliselt üle reservkütuse kasutamisele, teatas Eesti Energia.

Tänase seisuga on Eesti Energia Narva Elektrijaamade reservkatlamajas gaasi kõrval mindud üle täiendavale reservkütuse ehk põlevkiviõli kasutamisele. Ka Iru elektrijaamas on vähendatud kasutatava gaasi hulka.

'Iru elektrijaamas on tänahommikuse seisuga viidud tootmisreservid miinimumpiirini. Kõik tootmisvõimsused on töös, kuid oleme tulenevalt Eesti Gaasi survest vähendanud kasutatava gaasi hulka. Suudame hetkel oma kohustused tarbijate eest täita ja oleme vajadusel valmis gaasitarnete katkemisel kasutama reservkütusena kütteõli,' rääkis hetkeseisust Tallinnale sooja tootva Iru elektrujaama direktor Toomas Niinemäe. 'Eesti Gaasi piirangute tõttu on oluliselt tõusnud energiatarnete jätkuvuse risk elanikkonnale, kuna oleme sunnitud meist mitteolenevalt põhjustel töötama tootmisreservita,' täiendas Niinemäe.

Narva Elektrijaamade reservikatlamajas on alates eile õhtust Eesti Gaasi ebastabiilsetest tarnetest tulenevalt viidud gaasi tarbimine minimaalkoguseni ja reservkütusena võeti kasutusele põlevkiviõli. Narva soojavarustus toimib hetkel tõrgeteta.

Kõik Eesti Energia kontserni kuuluvad elektri ja soojuse tootmisjaamad töötavad täisvõimsusel

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing