EPL: Rahumägi: presidendi kaitse pole tasemel

20. jaanuar 2006, 07:26

Julgeolekuekspert Jaanus Rahumäe hinnangul lasub süü Kadrioru lossis tuurinud noortepidude pärast presidendi turvateenistusel.

?Kadrioru lossis toimunud intsidendis pole kedagi teist peale turvateenistust tagava üksuse süüdistada, ükskõik millisele tulemusele sisejuurdlus ka ei jõuaks,? kinnitas Riigikogu õiguskomisjoni liige Jaanus Rahumägi Eesti Päevalehele.

?Tegu on turvateenistuse läbikukkumisega. Kui kahju ei suudetud ära hoida, pole juriidikal siin enam tähtsust.? Rahumäe arvates annab sisejuurdlus mingi retsepti edaspidiseks, kuid poliitilises ja juriidilises mõttes pole tarvis vett segada ja süüd laste kaela veeretada.

?Tehtud on üsna suur viga. Küsimus pole lastes ja nende kasvatuses, vaid asjaolus, et presidendi institutsiooni on häbistatud.?

Lossi sissepääsure?iimi rajamisel osalesid oma ajal mitu hinnatud välismaa eriteenistust.

?Presidendilossi valve käib rutiinse re?iimi järgi ning ajapikku teeb see inimesed lihtsalt ükskõiksemaks,? pakkus Rahumägi ühe võimaliku põhjuse. ?Objektidel on ööpäevaringne valve ning turvateenistuse eest vastutajal oleks nüüd auküsimus vastutus võtta ja tagasi astuda.?

Siseminister Kalle Laanet andis eile ministeeriumi siseauditi osakonnale ülesande uurida julgestuspolitsei tegevuse pädevust presidendi julgeoleku tagamisel.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing