EPL: Arhitektide aukohus noomis elamut kavandanud kolleegi

20. jaanuar 2006, 07:46

Arhitektide liidu aukohus taunis osaliselt arhitekt Enn Rajasaare tegevust Tallinna Sanatooriumi pargi skandaalse korterelamu-pansionaadi projekteerimisel.

Arhitektide liidu aukohus esitas Enn Rajasaarele (44) meeldetuletuse kutsestandardi nõuete puuduliku tõlgendamise ning erialaste võimaluste mittekasutamise eest, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Aukohtule esitatud materjalide ning ütluste põhjal ei ole alust süüdistada arhitekt Enn Rajasaart tahtlikus eetikanormide rikkumises, kuid ta on süüdi selles, et ei ole ära kasutanud kõiki oma erialaseid õigusi ja võimalusi antud olukorra vastutustundlikumaks lahendamiseks,? kõlas aukohtu otsus Rajasaare vastu esitatud kaebusele. Aukohutu poole pöördus advokaat Villu Otsmann korteriühistu Sihi 20 esindajana.

Ühtlasi kohustas aukohus, mille koosseisu kuuluvad Tõiv Joandi, Riina Raig ja Fredi Tomps, Rajasaart autorijärelevalve käigus kasutama maksimaalselt oma ametiõigusi, et kindlustada omalt poolt hoone valmimine täishooldusega pansionaadina.

Enn Rajasaar projekteeris möödunud aastal Tallinnas Hiiule Sanatooriumi parki rekonstrueeritavat korterelamut, mida kinnisvaraarendaja esitles kui pansionaati.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing