PM: Hansapanga Venemaa kontor vaidleb sealse maksuametiga

20. jaanuar 2006, 08:03

Hansapanga Vene kontor sattus sealsete võimude löögi alla, kui maksuterminaatorid asusid põhjalikult uurima panga liisinguäri.

Hansapanga ärile Venemaal aluse pannud raudteetsisternide liisimine tõi Eesti panganduse lipulaeva idaharule kaela tõsise vaidluse sealse maksuametiga. «Summat ma ei ütle, aga see on suur,» kinnitas Vene Hansapanga asejuht Lauri Reinberg eile Moskva kontorist Postimehele.

Pankurid tahavad Vene maksuametilt tagasi juba tasutud käibemaksu, millest ametnikud keelduvad. Nagu Eestiski, võib liisingufirma Venemaal küsida riigilt tagasi edasiliisitud kauba käibemaksu.

Hansapanga Vene kontori marketingidirektor Veronika Roitman lisas, et Hansapank on Venemaal suuruselt teine liisinguettevõte, kelle portfelli maht oli aastavahetusel üle 200 miljoni dollari (2,6 miljardit krooni). Hansapangast eespool on vaid Vene riikliku hoiupanga Sberbanki liisingufirma.

Detsembris alustasid Vene maksuterminaatorid Hansapanga dokumentide nõudmist ja vaidluse lõppu ei ole praegu näha. Vene tavade järgi on liisingufirmale tagastamata käibemaks kliendi kulu. Lauri Reinberg kinnitas, et kliendid maksavad intresse käibemaksult, mida riik ei ole õigel ajal tagasi maksnud.

Reinbergi sõnul ei käi Venemaal käibemaksu tagastamine nii õlitatult kui Eestis. «Mis siin salata, maksude kogumise poliitika on selline, et kohalikel maksuametitel on rahaline eesmärk, kui palju maksu koguda,» kommenteeris Reinberg. «Sõltuvalt eesmärgi täitmisest makstakse maksuameti töötajatele preemiaid. Sellise motiveerimissüsteemi tõttu üritatakse siis, kui riigilt on midagi tagasi küsida, raha tagastamine edasi lükata.»

Reinbergi sõnul hiljuti avatud Hansapanga Vene kontorite igapäevatöö maksuvaidluse tõttu häiritud ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing