Eesti Gaas: Venemaa annab meile gaasi niipalju kui võimalik

20. jaanuar 2006, 11:11

Eesti Gaasi müügiteenuste ettevõtte direktor Raul Kotov ütles, et Venemaa annab Eestile gaasi niipalju kui võimalik ja mingit gaasiblokaadi küll ei ole.

Kotov ütles Eesti Gaasi ebastabiilseid gaasitarneid kommenteerides, et nii Eestis kui ka teistes ümberkaudsetes riikides on külma tõttu energiatarbimine maksimumis ja gaasikogused, mis tarbijatele antakse, maksimaalsed. 'Gaasi hind on võrreldes teiste kütustega soodne ja kõik üritavad maksimaalselt gaasi kasutada,' rääkis Kotov.

'Püüame klientidega siiski kokku leppida, et nad võimalusel kasutaksid gaasile alternatiivset kütust ning Venemaaga peame praegu läbirääkimisi, et avada gaasitarneteks erakorraliselt lisaks Karksi ja Värska ühendusele ka kolmas ühendus,' ütles Kotov. 'Venemaalt oleme ka lisakoguseid saanud, nad annavad meile lisagaasi niipalju kui saavad.'

Kotovi sõnul ei ole võimalik saada täiendavaid gaasikoguseid Läti gaasimahutist, sest see töötab juba praegu maksimaalsel võimsusel. 'Kui temperatuur on selline nagu praegu, siis saame hakkama, kuigi keeruline olukord muidugi on,' lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing