PM: Suuremaid ristmikke valvab kaamerasilm

23. jaanuar 2006, 08:09

Neljapäeval ühendati pealinna ristmike jälgimissüsteemi kaks viimast valvekaamerat.

Pärast katseperioodi lõppu saab liikluses toimuv kõigile reaalajas nähtavaks linna kodulehel, kirjutab Postimees.

Tallinna 11 suurema ja probleemsema ristmiku kohal ripub 13 kaamerat, mis võimaldavad lisaks liiklusest ülevaate saamisele ka detailsemat pilti. Süsteemi haldava ASi Signaal jälgimisruumis asub neli suurt ekraani, kuhu jookseb ööpäev ringi kokku kaameratest avanev vaade.

Kaamerapilti jälgib pidevalt üks inimene, kes vajadusel transpordiametit olukorrast teavitab, ning ummikute tekkides on sel moel võimalik kiiresti liiklust ümber korraldada. Seitse päeva säilitatavast videolindist võib abi olla ka näiteks politseile mõne avarii süüdlase tuvastamiseks.

Signaali juhatuse esimees Ats Tamm kinnitas, et kõik kaamerapildi alusel tehtavad otsused langetab transpordiamet, nemad vaid haldavad süsteemi ning liigutavad kaameraid, kuhu vaja.

«Tehniliselt on süsteem valmis, nüüd tahaksime seda veel siluda,» ütles Tamm. «Vaja on teha järelhäälestus ja pärast seda anname juurdepääsuparoolid pidulikult üle transpordiametile, kes otsustab, kellele ja kuidas pildile ligipääs anda.»

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul kestab valvesüsteemi häälestamine umbes kuu aega ning seejärel alustab Tallinna transpordiamet koos süsteemi haldava AS Signaaliga kaamerapildi edastamist liikluskorralduskeskusesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing