Usaldusisiku seaduse osas ei ole üksmeelt

23. jaanuar 2006, 16:53

Täna töötajate ja tööandjate esindate vahelisel arutelul ei jõutud üksmeelele töötajate usaldusisiku seaduse muutmise ettepanekute üle.

Sotsiaalministeeriumi poolt välja pakutud eelnõu kohaselt valitaks usaldusisik töötajate üldkoosoleku poolt – see tagaks, et usaldusisikul on selge volitus kõigi töötajate esindamiseks

Tööala asekantsler Janno Järve sõnul on oluline, et kõikidel töötajatel peab olema võimalus töökohal kaasa rääkida, selle eeltingimuseks ei tohiks olla ametiühingu liikmeks astumine.

„Oluline on ka fakt, et ametiühingusse kuulub täna ligi kümnendik kõikidest töötajatest. Seetõttu ei saa pidada õiglaseks ametiühingute esialgselt välja pakutud mehhanismi, kus ametiühingutel on automaatselt õigus määrata usaldusisik ja ülejäänud töötajad valikus kaasa rääkida ei saa,” sõnas tööala asekantsler Janno Järve.

Sotsiaalministeerium pakkus 9. detsembril tööandjatele ja töövõtjatele välja ka kompromissvariandi, kus üldkoosoleku kokku kutsumise ja kandidaadi seadmise eesõigus on ametiühingul, kuid hääletamisel saavad osaleda kõik töötajad.

Kui ametiühingu esindaja vajalikku häälte arvu ei saa, siis on võimalus esitada uus kandidaat ka mitte-ametiühingute liikmete seast. Läbirääkimistel osalenud teenistujate ametiliitude keskorganisatsioon TALO pakkus välja, et seda kompromissettepanekut võiks täiendavalt arutada.

Janno Järve avaldas kahetsust, et viimase pooleteise kuu jooksul ei ole töövõtjad ja tööandjad leidnud aega erinevate lahenduste kaalumiseks ja omavaheliseks koostööks.

Sotsiaalministeeriumis osalesid täna koosolekul ametiühingute keskliit, teenistujate ametiliitude keskorganisatsioon ja tööandjate keskliit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing