EPL: Savisaar: Rüütli ?ansid on kõige suuremad

23. jaanuar 2006, 07:51

Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare kinnitusel on Arnold Rüütlil endiselt ülihea väljavaade võita sügisesed presidendivalimised.

Ühtlasi annab Savisaar mõista, et ka temast endast võib saada riigipeakandidaat, kirjutab Eesti Päevaleht.

-Keskerakond läheb presidendivalimistele loomulikult oma kandidaadiga?

?Alustaksin sellest, et president Arnold Rüütel, keda me toetasime eelmiste valimiste viimases voorus, pole veel öelnud oma seisukohta. Usun, et kui Rüütel teatab, et ta kandideerib, siis on tal ka suurimad ?ansid nii Riigikogus kui ka valijameeste kogus. Ja mitte seepärast, et kõik parteid teda ühtemoodi väga armastaksid, vaid et tal on Eesti rahva hulgas kõige tugevam toetus. Loodan, et parlament ja parlamendiparteid ei tee teist korda sama viga mis 1992. aastal, kus nad läksid vastu rahva tahet. Presidendikandidaat võib teatavasti olla sünnijärgne Eesti kodanik, kes on vähemalt 40aastane. See muide kehtib ka parteide esimeeste kohta.?

-Teie olete presidendikandidaadi rollis juba olnud, enne kui te viis aastat tagasi erakonna sisevalimistel end taandasite. Keskerakonna pink on seega pikk?

?Keskerakonna pink on pikk. Kui me hakkame valima omapoolset kandidaati, siis on kõigil, kes soovivad, võimalik kandideerida. Aga ma arvan, et nii nagu teisedki parteid, ei algata me kõnelusi enne, kui praegune president on oma otsuse teinud. Nagu ma ütlesin: kui ta kandideerib, on tema ?ansid kõige suuremad.

Teisalt tekib igal poliitikul kunagi vanusepiir. Mõnikord tuletab see ennast väga valusalt meelde, kui ma mõtlen Ariel Sharonile, kes on meie presidendiga ühes vanuseklassis. Ma siiralt loodan, et kui Rüütel selle otsuse teeb, siis pole poliitmängurid talle seda ette söötnud, vaid see on tema sügavalt isiklik otsus.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing