EPL: Vabaabielu vararisk vajab maandamist

24. jaanuar 2006, 07:25

Sotsiaalministeerium nõuab vabaabielu tunnustamist, millega justiitsministeerium ei lepi.

Sotsiaalministeeriumi kinnitusel tuleb riigil tagada tänasest märksa suurem seaduslik kaitse kümnetele tuhandetele vabaabielus elavatele inimestele, kes kooselu purunemise või ühe partneri ootamatu surma korral võivad seista silmitsi tõsiste varaliste probleemidega, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Oleme seisukohal, et uus perekonnaseadus peaks paika panema vabaabielus olijate varalised õigused ja kohustused ning peegeldama ühiskonnas toimunud muudatusi,” märkis ministeeriumi hoolekande osakonna juhataja Sirlis Sõmer.

Riik ei tohiks tema väitel vabaabieludest mööda vaadata, kuna sellistes suhetes elavate perede ja eriti lastega perede arv kasvab pidevalt. Kui veel 2004. aastal oli üle 40 protsendi vanematest abielus, siis 2005. aastal langes see näitaja 12 maakonnas alla 40 protsendi piiri. Näiteks Järvamaal sündis läinud aastal 71 protsenti lastest väljaspool abielu.

Eelmisel kevadel valminud uus perekonnaseaduse eelnõu ongi takerdunud vaidlustesse, mida sotsiaal- ja justiitsministeerium peavad vabaabielus ja samasooliste paaride õigusliku seisundi üle.

Justiitsministeerium keeldub teemat eelnõus puudutamast. “Seadusega pole võimalik kehtestada kõikidele eri kooseluvormidest tekkivatele vaidlustele sobivat lahendust,” kaitses eraõiguse talituse nõunik Kaisa Parkel eelnõu viimast versiooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing