Pärnu lähedale rajatakse Kuldlõvi elurajoon

24. jaanuar 2006, 15:56

Pärnu lähedale Papsaare külla kerkib uus elamurajoon, teatas LVM Kinnisvara.

Elamurajoonist jääb Pärnu linna piirini 4,5 kilomeetrit, 23 hektarit hõlmavasse elurajooni mahub 95 eramut, neli neljakorterilist maja ja neli ridaelamut.

Kruntide keskmine suurus on 1500 ruutmeetrit. Katusekorrusega eramuid on kolmes suuruses, neist suurimates on elamispinda 120 ruutmeetri jagu.
Kahe korrusega ridaelamus on pere kohta 140 ruutmeetrit, kahekorruselise korterelamu korterite suurused algavad 60 ruutmeetrist. Hinnad algavad miljonist kroonist.

Elamurajoon tuleb põhilises osas metsastatud alale, mis annab suure eelise tühjale põllumaale rajatavate uusrajoonide ees, sest mets summutab Pärnu-Lihula maanteelt liiklusmüra.

Arendaja ehitab välja kruntidevahelised teed-tänavad koos tänavavalgustusega ning rajab üldalad: tiigi, mänguplatsid, kiigekohad, terviserajad. Krundid on varustatud elektri, side, vee ja kanalisatsiooniga.

Elamurajoonile andis nime üle tee jääv 1820 aastal ehitatud postijaam ja kõrts 'Kuld Lõvi', mis on Eestimaal olevatest postijaamadest kõige paremini säilinud.

Elamurajooni arendajaks on AS Viiburi Kinnisvara ja elamute ehitajaks Eston Ehitus AS. Hoonete arhitektuurilist lahendust ja kogu elamurajooni üldilme kujundamist teostab P.A.M. Projekt.

Elamurajoon valmib kolmes etapis, esimene etapp on käivitunud ja esimesed kuus eramut valmivad tänavu juunis. Arendaja loodab kogu elamurajooni välja ehitada aastaks 2010.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing