Tallinna Piimatööstuse omanikud plaanivad tehase Paidesse üle viimist

25. jaanuar 2006, 14:43

Tänasel Paide linnavalitsuse liikmete kohtumisel Tallinna Piimatööstuse juhtivtöötajatega arutati piimatööstuse Paidesse ületoomist.

Teine linn, kuhu Tallinna Piimatööstus kolida võib, on Viljandi.

Tallinna Piimatööstuse nõukogu esimehe Aare Annuse sõnul on ettevõttes langetatud põhimõtteline otsus Tallinnast välja kolida, teatas Paide linnavalitsus. Ettevõte kaalub uue asukohana tõsisemalt Paidet ja Viljandit. Lõplik valik tehakse märtsi lõpuks. Tehase kolimine võtab aega otsuse tegemise hetkest vähemalt kaks aastat ja maksab koos investeeringutega ümmarguselt 100 miljonit krooni. Piimatööstus annab tööd 80 inimesele.

Aare Annuse selgitusel on mõlemal linnal häid külgi, mida piimatööstuse saatust arvestades tasub kaaluda. Samas on Paide linnavalitsus näidanud konkurendiga võrreldes suuremat initsiatiivi ja koostöötahet.

Paide linnapea Kersti Sarapuu usub Paide jaoks positiivsesse tulemusesse, sest kohtumisel teemaks olnud probleemid nagu ettevõtte laienemisel sooja- ja energiaga varustamine, näiteks gaasitrassi rajamine ning kanalisatsioon ja veevarustus, on võimalik linna ja Tallinna Piimatööstuse koostöös lahendada.
Kohtumisel osalenud mõlema poole spetsialistid leppisid kokku konkreetsed tegevused ettevõtte vajalike mahtude täpsel selgitamisel ja linna poolt vajalike ressursside tagamisel. Samuti on võimalik uute töötajate välja õpetamiseks kaasata Paide kutsekooli.

Linnapea kinnitusel kohtuvad linna ja piimatööstuse juhid taas, kui ettevõtte vajadused on täpset kaardistatud ning linnal on nende põhjal võimalik pakkuda konkreetseid vastuseid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing