Walt Disney ostis arvutianimatsioonide tootja Pixari

Annika Matson 25. jaanuar 2006, 10:36

Walt Disney ostis 7,4 miljardi dollari eest arvutianimatsioonide tootja Pixari, vahendas Bloomberg.

Disney juhatuse esimees Robert Iger märkis, et Pixari ostmine aitab neil parandada kompanii käekäiku ning taastada animatsioonide loomine.
'See ost viib 82-aastase Walt Disney tagasi tema juurte juurde,' kommenteeris ostu Iger. Walt Disney loodud on sellised tegelaskujud nagu Mickey Mouse ja Donald Duck.

Iger asus Walt Disney kompaniid juhtima vähem kui nelja kuu eest. Disney on viimaste aastakümnete jooksul alla jäänud arvutianimatsioonistuudiole Pixar, kes tootis filmi 'Toy Story'.
'Ma jõudsin järeldusele, et animatsioon on on firma hing ja süda,' kommenteeris Iger. Tal on kavas animatsioonide üksus ümber kujundada ja kaasata ka Pixaris tegevaid olnud talente nagu John Lasseter ja Ed Catmull.

Pixar Animation Studios asutajast ja juhist Steve Jobsist, kes on ka arvutifirma Apple asutaja ja juht, saab sealjuures Walt Disney suurim eraisikust aktsionär. Suurima eraisikust aktsionärina saab Jobs nüüd koha ka Walt Disney nõukogus.

Bloomberg andmetel omab Jobs 50,46 protsenti Pixari aktsiatest, ettevõtte turuväärtus on 6,7 miljardit dollarit (87 miljardit krooni).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing