Virumaa turismiettevõtted teevad soomlastele reklaamikampaania

Liis Kängsepp 26. jaanuar 2006, 09:42

Virumaa turismiettevõtjad kavandavad ühist reklaamikampaaniat Soomes, et meelitada põhjanaabreid laevaga Kotkast Sillamäele sõitma.

Turiste hakkab avatav Sillamäe-Kotka laevaliin teenindama ilmselt aprillis-mais. Kavandatavad turunduskampaaniat Soomes hakkab koordineerima Eesti regionaalse ja kohaliku arengu sihtasutus (ERKAS), kirjutab Põhjarannik.

ERKASi juhi Jüri Roosi sõnul esitatakse taotlus ühise turunduskampaania kulude katmiseks ka EAS-le, kus vastavasisuline programm võimaldab katta kulutusi kuni 1,5 miljoni krooni ulatuses eeldusel, et teist sama palju panevad juurde kampaanias osalevad firmad üheskoos.

Roosi sõnul on ühise kampaaniaga piirkonda tervikuna odavam ja tulemuslikum reklaamida, kui iga siinne turismiga seotud firma seda iseseisvalt teeks.

Roosi sõnul on praegu keeruline hinnata, kui suur võiks olla see turistide hulk, kes Ida-Soomest hakkab uue laevaliiniga Virumaal käima. 'See laevaliin on kindlasti võimas mootor turismiäri kasvuks Virumaal. Sel laeval on ligikaudu 400 kohta reisijatele ja püüelda tuleks kindlasti selle poole, et enamik nendest kohtadest oleks iga päev täidetud,' märkis Roos.

Kavandatava turunduskampaania käigus on kavas reisipakettide väljatöötamine, Virumaa turismiettevõtete ühised osalemised Soome turismimessidel, kodulehekülje ja piletite broneerimissüsteemi loomine internetis, reklaamtrükiste kirjastamine, reklaami ostmine Soome meediakanalitest ning muud tegevused, eesmärgiga meelitada soomlasi Virumaad külastama.

Lisaks Ida-Virule tõotab uue laevaliini käivitamine uusi kliente ka naabermaakondadele. Rakvere linnust, Palmse mõisa, Toolse ordulinnust ja mitmeid teisi Lääne-Viru turismiobjekte haldava sihtasutuse Virumaa Muuseumid juht Ants Leemets tõdes, et igasugune uus laevaliin tähendab meeletut arengut kogu piirkonnale.

'Turistile ei oma mingit tähtsust, kas üks vaatamisväärsus või kõrts asub Ida-Virus või Lääne-Virus. Tähtis on, et uus laevaliin toob siia piirkonda turiste juurde,' ütles Leemets.

Leemetsa sõnul on Virumaa Muuseumid praegu ootel, et hakata oma edasimüüjate kaudu Soomes pakkumisi tegema. 'Praegu ei saa keegi veel midagi konkreetset müüa, sest pole teada, millal täpselt reisijate veoga algust tehakse, milline on see laev ja milliseks kujunevad hinnad. Kuid põhimõtteliselt oleme valmis kohe tegutsema,' sõnas Leemets.

ASi Silport Kinnisvara juhi Tõnis Seesmaa sõnul avatakse 17. veebruaril Sillamäe ja Kotka vaheline laevaliin esialgu vaid kaubaautodele. Pärast 20. märtsi hakatakse pardale võtma ka väikeautosid ja busse. Üksikreisijatele avatakse laevaliin Seesmaa sõnul tõenäoliselt aprillis või mais.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing