Sakala: Viljandi Vangla sulgemine teeb ruumi uutele ideedele

26. jaanuar 2006, 08:30

Et justiitsministeerium peab plaani Viljandi Vangla sulgeda, seisab linnajuhtidel ees arutelu, kuidas kinnipidamisasutusest vabanevat krunti kasutada.

Justiitsministeeriumi avalike suhete talituse juhataja kohusetäitja Ave Mellik kinnitas, et põhimõtteline otsus alates 1929. aastast Viljandis tegutsenud vangla sulgemiseks on langetatud. Praeguse kava järgi peaks see juhtuma 2007. aasta lõpul, kuid tingimuseks on uue Viru vangla valmimine Jõhvis, kirjutab Sakala.

Jaanuari algul kukkus Viru vangla riigihange läbi, sest ehitusfirmad küsisid riigilt enam kui 700 miljonit krooni, kuigi hanke piirhind oli 470 miljonit. Suure tõenäosusega võib objekti valmimistähtaeg seetõttu kõige rohkem paar aastat edasi nihkuda.

Viljandi linnapea Peep Aru on siinse vangla sulgemise plaaniga kursis, ehkki ametlikult ei ole ministeerium linnavalitsust sellest informeerinud.

Kinnipidamisasutuse lahkumise positiivse küljena tõi linnapea välja väärtusliku maalapi vabanemise kesklinnas otse bussijaama kõrval. Kuigi krundi edaspidisest kasutamisest ei ole linnavalitsuses seni räägitud, avaldas Aru arvamust, et sinna võiks laieneda kultuuriakadeemia.

Peep Aru lisas, et linnavalitsusel ja akadeemial seisavad ees läbirääkimised strateegilise partnerluslepingu sõlmimise üle. «Ma usun, et nende käigus saavad ka tulevikuplaanid selgemaks.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing