Tallinn toetab väikeettevõtteid 103 miljoni krooniga

01. veebruar 2006, 13:56

Tallinn kavandab ettevõtluse toetuseks järgmise nelja aasta jooksul ligi 103 miljonit krooni, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Väikeettevõtluse arendamise programmi eesmärgiks on ettevõtlikkuse ja ettevõtluse aktiivsuse tõstmine ja selle kaudu uute töökohtade loomine ning ettevõtete konkurentsivõime tõstmine.

Toetusega püütakse suurendada tallinlaste, eriti noorte ettevõtlikkust. Samuti tahetakse soodustada suuremat lisaväärtust loovate ettevõtete teket ja arengut. Ettevõtteid ärgitatakse rohkem tegema koostööd teiste ettevõtetega ja looma ettevõtluskobaraid. Toetustel on oluline roll ka uute lahenduste ja leiutiste jõudmisel ärilisse kasutusse. Kättesaadavamaks püütakse teha tootmismaa Tallinnas. Ettevõtete toetuseks on seekord planeeritud ulatuslikum ettevõtjate teavitus.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on eriti oluline järgnevate aastate programmis rohkem noori ettevõtlusesse kaasata. 'Esimese asjana soovitan hakkajatel noortel pöörduda linnavalitsuse teenindussaalis olevasse ettevõtjate infopunkti, kus konsultantide abiga saab selge ülevaate linna poolt pakutavast toest,' lausus Mutli.

Laienduste tulemusena peaks järgnevate aastate jooksul ettevõtlusinkubaatorites asuvate firmade töötajate arv viiekordistuma. 'Tihtipeale on alustavate ettevõtjate suurimaks probleemiks rahanappus. Ettevõtlusinkubaatoritesse asudes on võimalik väikeste kuludega oma ettevõttele jalad alla saada. Lisaks tasub kindlasti mõelda ka stardiabi taotlemisele', selgitas Mutli.

Ettevõtlusaktiivsuse tõstmist ja tööhõive kasvu toetatakse aastatel 2006-2009 71 miljoni krooniga ning konkurentsivõime tõstmist 32,5 miljoni krooniga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing