Valitsus arutab homme konkurentsiseaduse muutmist

01. veebruar 2006, 15:18

Valitsuses on homme arutlusel 'Konkurentsiseaduse ja sellest tulenevalt teiste seaduste muutmise seaduse' eelnõu.

Seaduseelnõu on välja töötatud seoses vajadusega lihtsustada ettevõtjate olukorda koondumisest teatamisel, seisab valitsuse istungi kommenteeritud päevakorras.

Seadusemuudatused ja täiendused tulenevad konkurentsiameti praktikast, Euroopa Nõukogu määrusest kontrolli kehtestamise kohta ettevõtjate koondumise üle ja seda rakendavast teisest Komisjoni määrusest, mis reguleerib teatamise, tähtaegade, kuulamiste ja ärisaladuste käsitlemisega seotud protseduure ning ettevõtjate poolt võetavaid kohustusi. Vaatamata Euroopa Liidu määruste otsekohalduvusele aitab neis sätestatule toetuv reeglite ühtlustamine Eesti konkurentsiõiguses rakendada ka praktikas sujuvamat menetluskorda.

Seadusemuudatused ja täiendused annavad ettevõtjatele teate esitamisel selgema ülevaate tähtaegadest, nõutavast teabest, lisatavatest dokumentidest ja menetluskorrast.

Muudatused kindlustavad ettevõtjatele sarnased tingimused koondumisest teatamiseks nii konkurentsiameti kui Euroopa Komisjoni poole pöördumisel ning muudavad ühtlasi vastava protseduuri osapoolte jaoks kergemini mõistetavaks.

Seadus on kavandatud jõustada 1. juulil 2006.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing