Alan Greenspan tõstis viimast korda USA Föderaalreservi baasintressi

01. veebruar 2006, 13:31

Eile viimast korda Alan Greenspani juhitud USA Föderaalreservi Vabaturu Komitee istung otsustas tõsta baasintressi 15. järjestikust korda 4,50 protsendini.

Uudisteagentuuri AP teatel usuvad analüütikud, et intressi tõstetakse veel ühe korra ja sellega peaks 19 kuud kestnud intresside tõstmise periood lõppema, teatas uudisteagentuur AP. Üheks põhjuseks, miks paljud analüütikud usuvad veel ühte intressitõstmisesse, on arvamus, et tänasest USA keskpanga juhi ametit pidavast Ben Bernankest jääks mulje, et tema on samuti aktiivne inflatsiooni vastu võitleja, nagu seda oli Alan Greenspangi.

Analüütikud hindavad 18,5 aastat USA Föderaalreservi juhi Alan Greenspani kõrgelt mitte ainult sellepärast, et ta juhtis rahapoliitikat kindlalt ka rasketel aegadel, vaid ka põhjsuel, et üleminek uuele keskpanga juhile läks sujuvalt.

Ajaleht The New York Times kirjutas, et Greenspan oli viimasel päeval tööl, jättes hüvasti kolleegidega. Lahkumiskingitusteks sai ta muuhulgas pesapallikinda, millel oli kõigi 12 USA Föderaalpanga presidendi allkirjad, dollarite kogu ning Vabaturu komitee eilsel istungil lehvinud Föderaalreservi lipu.

Täna alustab Greenspan tööd juba oma konsultatsioonifirmas, kuid lubas, et rahapoliitikat ta kommenteerima ei hakka. „Ma hakkan vaatama kõrvalt ja elan kaasa,” lausus ta Föderaalreservi nõukogu liikmete ühisel lõunal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing