Venemaale üritati salaja kodutehnikat viia

Gert D. Hankewitz 02. veebruar 2006, 11:16

Maksu- ja Tolliameti töötajad pidasid Luhamaa tollipunktis kinni kaks veokoormat kallist kodutehnikat, mida üritati Venemaale toimetada autovelgede nime all.

Luhamaa tollipunkti sisenesid 24. jaanuaril kell 04.00 kaks suurt veokit, deklaratsioonide kohaselt pidi kaubaks olema autoveljed. Tollikontrolli tulemusena selgus, et veokite koormaks oli kallis kodutehnika, näiteks pesumasinad, külmikud, integreeritavad küpsetusplaadid ja –ahjud, firmadelt Bosch ja Siemens.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Kaire Hänilene ütles, et kaupa vedasid kaks Leedu Vabariigi kodanikku. „1975aastal ja 1978aastal sündinud mehed olid veofirma töötajad, neid kinni ei peetud“.

Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna juhataja Enriko Aava sõnul on tegu mahuka salakaubaveoga, mille eesmärk on hoiduda kõrvale maksude tasumisest Venemaal. 'Kuna Venemaal on kodutehnika impordile kehtestatud maksud, siis üritati tehnika Venemaale vedada sellelt makse tasumata', ütles Aav. 'Antud juhtumil kasutati Eestit pettuse läbiviimisel transiitmaana. Rahvusvahelise koostöö aspektist on väga oluline, et me suudame tõkestada rikkumisi ka Eestist väljuval suunal.' lisas Aav.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing