EPL: Linn rajab Pääskülla uudse jäätmejaama

03. veebruar 2006, 07:39

Ohtlike jäätmete ja suurte prügikoguste äraandmise kergendamiseks rajab Tallinn kolme aasta jooksul neli jäätmejaama, esimene valmib tänavu Pääskülas.

“Jäätmehooldus on jõudnud Tallinnas seisu, kus jäätmejaamadeta enam läbi ei saa,” tõdes Tallinna keskkonnaameti jäätmehooldeosakonna juhataja Enn Puskar Eesti Päevalehele.

Tallinna arengukava kohaselt tuleb 2006.–2009. aastani Tallinna rajada neli jäätmejaama, mida on mujal Eestis juba mitu. Siiani on jäätmejaamade valmimist Tallinnas takistanud vabade maa-alade puudumine ning jäätmejaama suhteliselt kõrge hind. “Keskmine jäätmejaam maksab 4,5 kuni 5,5 miljonit krooni,” tõi Puskar näiteks.

Rajatavatest ühe, mis tuleb suletava Pääsküla prügila kõrvale, detailplaneering on kehtestatud ja alustatud on maa munitsipaliseerimist.

Puskari sõnul on taaskasutamine seni madal olnud. “Inimesi võib küll üles kutsuda jäätmeid liigiti koguma, aga kui ei looda mugavaid äraandmisvõimalusi, lähevad üleskutsed kurtidele kõrvadele,” nentis ta.

Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eeki sõnul peaks inimene jäätmed enne ise sorteerima, jäätmejaamas oleksid lihtsalt eri siltidega konteinerid reas. Kohapeal saaks sorteerida näiteks ehitusel tekkinud jäätmeid, kus on segamini kas või puit ja kips.

Lisaks Pääsküla jäätmejaamale on plaanis rajada veel kolm jaama. Laki-Veskimetsa alale on detailplaneering koostatud ja see esitatakse lähipäevil linnavalitsusele menetlemiseks. Punase tänava alale Lasnamäel on detailplaneering algatatud. Paljassaare ala Põhja-Tallinnas aga ootab maa munitsipaliseerimist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing