Soome politsei: rööviseeria jäljed viivad Eestisse

03. veebruar 2006, 10:51

Soome politsei hinnangul on eile Helsingis Westerbacki juveeliäris toimunud rööv seotud vähemalt kolme varasema sarnase kuritööga.

Postimees Online kirjutas viitega tänasele ajalehele Helsingin Sanomat, et kriminaalpolitsei komissari Seppo Sillanpää sõnul on röövide taga rahvusvaheline kuritegelik jõuk.

«Kõik need kullaröövid on toimunud eestlaste juhtimisel ja üksteisega seotud. Neid on toimunud mitmes Euroopa riigis kokku vähemalt 50.»

Sillanpää sõnul on Helsingi kullaröövide seeria väga hoolega läbi mõeldud. Ka tegutsemisviis on sageli sarnane: relvastatud kurjategijad ründavad kauplust päise päeva ajal.

Westerbacki juveeliäri rööv oli täpne koopia detsembris Helsingi Lindroosi kullapoes toimunud röövist.

Tookord haarasid kurjategijad kaasa 40 hinnalist käekella, mille koguväärtus on 200 000 eurot ehk ligikaudu 3,13 miljonit Eesti krooni.

Neljast eestlasest kurjategijast kaks on endiselt kadunud.

Sama Lindroosi kullassepaäri rünnati keset päeva ka märtsis 2005. Politsei sai viis eestlasest kurjategijat kätte ja kohus mõistis neile reaalse vanglakaristuse.

Eelmise aasta veebruaris toimunud juveeliäri Faber Art rööv on seni lahendamata. Tookord langes varaste saagiks sadade tuhandete eurode koguväärtuses juveele.

Oktoobris 2005 rünnati Aleksanterinkadul asuvat Tillanderi juveeliäri, kuid siis tegutsesid soomlased.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing