Küsitlus: Presidendi maine sai lossiskandaalis kannatada

03. veebruar 2006, 09:13

President Arnold Rüütli maine sai Kadrioru lossis toimunud noortepidude tõttu kahjustada, leiab pea iga teine Eesti elanik, kirjutas etv24.ee.

Eesti Päevalehe tellitud küsitlusest, mille viis sel nädalal läbi uuringukeskus Faktum, selgus, et presidendi maine langes lossiskandaali tõttu 47% vastanute silmis. Siiski peab vaid 17% vastanutest õigeks, et Arnold Rüütel ei tohiks juhtunu tõttu uuesti presidendiks kandideerida, kirjutab ajaleht. 74% vastanute arvates peaks Rüütel skandaalile vaatamata oma kandidatuuri presidendivalimistel uuesti üles seadma.

Skandaal ei mõjutanud 46% vastanute suhtumist ning 2% silmis Rüütli maine tänu märtri- oreoolile isegi tõusis. 5% ei osanud vastust anda.

Presidendi maine langes rohkem nooremate, üle 5000 krooni pereliikme kohta teenivate ning kõrgema haridusega vastanute seas. Varasemate uuringute põhjal ongi sellistes vastaja- gruppides Rüütlit vähem toetatud. Vähem kannatas presidendi maine vanemate, väiksema sissetulekuga ning põhi- ja keskharidusega vastanute hulgas.

Eesti elanikud peavad toimunu eest vastutavaks presidendipaari ennast. Arnold ja Ingrid Rüütlit pidas vastutavaks 36% küsitlusele vastanutest. Julgestuspolitseid peab peavastutajaks 33% ning presidendi kantseleid 13% vastanutest. Nende hulgas, kes pidasid vastutavaks presidendipaari, oli rohkem naisi. Mehed leidsid rohkem, et pidude eest vastutab presidendi kantselei.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing