Elion küsib oma sidekanalite eest 10 miljardit, Starman valmis maksma mõnisada miljonit krooni

Annika Matson 03. veebruar 2006, 11:12

Elion küsib sidekanalisatsiooni eest 10 miljardit krooni, Starman on valmis maksma mõnisada miljonit krooni.

Starman tegi eile ettepaneku alustada Elioniga läbirääkimisi sidekanalisatsiooni trasside ostu-müügitehingu sõlmimiseks.
Elion Ettevõtete meediasuhete juht Ain Parmas märkis, et kaalume ettepanekut juhul, kui pakutav hind on 1200 krooni meeter, mida Starman küsis Elionilt hiljuti oma kaablikanalisatsiooni müügihinnaks Tänassilmas ning mis on kaks korda kallim kui meie uute rendihindade aluseks olev ehitushind 600 krooni meeter.
Kuna Elionil on 9 miljonit meetrit sidekanalit üle Eesti, teeks see Parmase sõnul tehingu hinnaks 10,8 miljardit krooni. Kui küsitaks 600 krooni meetri eest, oleks hind 5 miljardit krooni.

Starmani tegevdirektor Peeter Kern ütles, et nad oleks sidekaabli eest kokku valmis maksma mõnisada miljonit krooni. 'See, et nad selle kanalisatsiooni meie käest nii kallilt ära ostsid, oli näide nende ebaefektiivsest toimetamisest ja, et neil ei maksaks sel turul toimetada,' kommenteeris Kern. 'Kui nad küsivad 1200 meetri eest, millele tuginedes on arvestatud ka uued rendihinnad, tuleb Elioni torude väärtus suurem, kui on kogu Elioni väärtus kokku,' lisas ta.
Starmani turuväärtus on täna 770 miljonit krooni. 'Eks meil tuleb Elioni sidekanalisatsiooni ost rahastada valdavalt võõrkapitalist,' möönis Kern.

Küsimusele, kas sellisest suurest tehingust peaks Starman ka börsisüsteemi vahendusel kõikidele aktsionäridele teada andma, vastas Kern, et niipea, kui tehing läheb konkreetsemaks ja asutakse läbirääkimisi pidama, sest tänaseks pole Elionist veel vastust tulnud, tehakse ka kohe börsiteade.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing