SLÕL: Kalevi veekeskuse elektrikatkestus jättis külastajad lõksu

06. veebruar 2006, 08:22

Vastavatud Kalevi veekeskusesse lõbutsema läinud inimesed külmetasid elektririkke tõttu mitu tundi pimedas auruses umbses veekeskuses.

Laupäeval umbes kella 17.40 ajal kustusid Tallinnas Aia tänavas Kalevi uues veekeskuses üksteise järel tuled, lülitusid välja elektriga töötavad mullivannid, atraktsioonid, saunad ja õhukonditsioneer. Elektriga töötavad riidekapid lukustusid ja ligi 200 inimest sattus veekeskuses ootamatult lõksu. Halvimal juhul – näiteks tulekahju korral – oleks asi võinud lõppeda katastroofiga, kirjutab SL Õhtuleht.

Elektrikatkestuse ajal mõnules osa inimesi saunas, lapsed möllasid basseinis, emmed koos beebidega sulistasid soojas vees. Mõni viskas ujumispüksid kappi, et duši alla minna. Luku taha need jäidki.

«Elekter kadus järk-järgult, viimaks kustusid ka hädavalgustid ja lõpuks oli kõik pime. Kõige hullem, et kapid olid lukus ja asju kätte ei saanud,» ütleb veekeskuses koos abikaasa Priiduga külmetanud Carmen. «Kui elekter oli kümme minutit ära olnud, küsisin personalilt: kaua veel läheb? Öeldi, et elektriga on probleemid ja kulub veel viisteist minutit.»

Eesti Energia pressiesindaja Helen Sabraku sõnul põhjustas elektrikatkestuse Eesti Energia seadme rike. Allhanke korras tööd teinud ehitajad olid kaitsme valesti monteerinud, seade kuumenes üle, lülitus välja ja spaa jäi elektrita, selgitas ta ja lisas, et tõenäoliselt ütles kaitse üles suure koormuse tõttu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing