Isamaaliit ähvardab peaministrit umbusaldamisega

06. veebruar 2006, 15:52

Isamaaliit saatis seoses keskkonnareostusega peaminister Ansipile pöördumise, milles ähvardab peaministrit umbusaldamisega.


Järgneb Isamaaliidu pöördumine:

Austatud peaminister

Eesti Vabariigi põhja- ja looderannikut on tabanud ulatuslik keskkonnareostus, mille asjaoludest olete Te väidetavalt teadlik.

Samas on valitsuse ja tema alluvuses olevate ametkondade tegevus Eesti seni suurima keskkonnakatastroofi ennetamisel, sellest teavitamisel ja hilisemal likvideerimisel olnud puudulik. Valitsuse erinevad ametkonnad ja ministeeriumid on probleemi lahendamise asemel hakanud tegelema avalikkuse eksitamise ja süü teineteisele veeretamisega. Selle tulemusel on olukord veelgi halvenenud.

Kuna Vabariigi Valitsuse tegevuse eest kannab vastutust peaminister, siis palume Teie seisukohta, kas valitsus on antud juhtumil täitnud oma kohust.

Samuti soovime teada, kellele Te valitsuse liikmetest teete ettepaneku ametist lahkuda.

Kui Teie valitsusjuhina ei pea võimalikuks astuda vastavaid samme, siis oleme sunnitud kaaluma umbusalduse algatamist Riigikogus.

Palume Teil vastata meie pöördumisele Riigikogus käesoleva nädala kolmapäeval toimuva infotunni alguseks.

Peame loomulikuks, et riigile nii olulises küsimuses esinete Riigikogu ees Riigikogu kodukorraseaduse §56 lg 1 p 9 alusel.
Lugupidamisega,
Tõnis Lukas
Isamaaliidu esimees

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing