Siseminister asus infovahetust parandama

06. veebruar 2006, 10:40

Siseministri sõnul on avalikkuse kriitika infoliikumise puudujääkide osas olnud põhjendatud ning ministeerium on infoliikumist parandama asunud.

'Avalikkuse kriitika siseministeeriumi valitsemisalas infoliikumise puudujääkide osas on olnud põhjendatud. Olen seda täheldanud juba varem ja alustanud integreeritud sisejulgeoleku struktuuri projekti elluviimist, mis aitab siseministeeriumi valitsemisalas infoliikumist parandada. Meie eesmärk on luua ametite ja ministeeriumi põhjal ühtne ja selge struktuur toimiva infovahetusega, vältida funktsioonide dubleerimist ning muuta asutuste ja ametnike vastutus konkreetsemaks,' ütles siseminister Kalle Laanet pressiteates.

Siseministeerium käivitas möödunud aasta septembris ministeeriumi valitsemisala integreeritud sisejulgeoleku struktuuri kontseptsiooni väljatöötamise, mille eesmärk on ühtlustada valitsemisala juhtimisstruktuure.

Integreeritud sisejulgeoleku struktuuri kontseptsiooni elluviimise esimese etapina on alustatud siseministeeriumi enda struktuuriüksustes dubleeritud funktsioonide väljaselgitamise ja vastutuse ühtlustamisega. Ministeeriumi valitsemisala asutuste juhtidele on antud korraldus üle vaadata infovahetuse korraldamisel ülesannete jaotus, korrapidamisteenistuste funktsioonid ning konkretiseerida vastutus täidetavate funktsioonide eest.

'Korrastades järk-järgult asutuste struktuure peame jõudma ühistel alustel toimiva töökorralduseni, mis tagaks muuhulgas ka kriisisituatsioonides info sirgjoonelise ja kiire liikumise,' lisas Laanet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing