Tallinnas sõidab ringi Kolatakso

06. veebruar 2006, 11:47

Veebruarist sõidab Tallinnas ringi Kolatakso, mis võimaldab tavapärasest mugavamalt vabaneda kodus olevatest mittevajalikest probleemtoodetest.

Tegemist on kolme mittetulundusühingu, Eesti Elektroonikaromu, Eesti Pakendiringlus ja Eesti Rehviliit, ühisettevõtmisega, teatasid nimetatud organisatsioonid.

'Kui tavaliste ja igapäevases majapidamises tekkivate jäätmete äraviskamine on lihtne ja need tuleb panna selleks ettenähtud konteinerisse, siis probleemtoodetega – akud, rehvid, elektroonikajäätmed – on asi keerulisem. Esiteks saastavad nad rohkem keskkonda ja teiseks on nende viimine ettenähtud kogumiskohtadesse seotud teatud ebamugavustega,' ütles MTÜ Eesti Pakendiringlus juhatuse esimees Aivo Kangus pressiteates. 'Kolatakso projekt ongi ellukutsutud selleks, et teha tarbijaile probleemtoodetest vabanemine võimalikult mugavaks ja tagada seeläbi, et ümbruskonnast hakkaksid kaduma kohad, kus vedelevad keskkonnaohtlikud probleemtooted.'

Kolatakso kujutab endast mikrobussi, mida on inimestel võimalik kohale tellida telefonitsi. Tarbijatel on valida, kas nad toovad oma probleemtooted – akud, rehvid, elektroonikajäätmed, päevavalguslambid, erinevad pakendid – ise Kolatakso saabumiskohta või kasutavad selleks teenindajaid. Eriti kehtib see korruselamute kohta.

Projekt Kolatakso on ellukutsutud kolme mittetulundusühingu – Eesti Elektroonikaromu, Eesti Pakendiringlus ja Eesti Rehviliit – poolt, kuna need organisatsioonid vastutavad probleemtoodete taaskasutamise eest. Transpordi osas tehakse Kolatakso projekti puhul koostöös OÜga Kesto.

'Kuigi Kolatakso veoteenuse eest peavad tarbijad maksma, on nende probleemtoodete edasine keskkonnasõbralik käitlemine ise tasuta. Tarbijate ülesanne on ainult tagada, et tooteid oleks võimalik transportida – külmkapid tühjad ja pakendid eraldi kilekotis,' lisas Kangus. 'Teenuse vastu tunnevad juba huvi korteriühistud, millede puhul ei jaksa paljud inimesed ise oma probleemtooteid kõrgematelt korrustelt alla tuua ja see on mugav ka kõikidele teistele tarbijaile.'

Kolatakso pilootprojekt käivitub Tallinnas, Nõmme linnaosas. Perspektiivis plaanitakse tegevust laiendada ka teistesse linnaosadesse. Kolatakso tellimine maksab tarbijaile 150 krooni. Sellele lisandub korrusmajade puhul toodete transportimisel korruse eest 10 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing