Analüütikud: intressitõusu lõpp toob ralli USA turgudele

06. veebruar 2006, 13:10

Laialt oodatud intresside tõusutsükli lõpp peaks rõõmustama Wall Streeti ja tooma kaasa aktsiate hinnatõusu esimeses kvartalis, kirjutas MarketWatch.

'2006. aastal peaks me nägema teistsugust mustrit kui 2004 ja 2005,' sõnas PNC Advisorsi investeerimisstrateeg Jeff Kleintop. 'Mõlemal aastal olid esimesed kolm kvartalit vaiksed, kuid järgnes ralli neljandas kvartalis.'
2006. aastal peaks me Kleintopi sõnul nägema päris head esimest kvartalit, kuna muutub Föderaalreservi juht ning tõenäoliselt lõpeb 2004. aasta juunis alanud intresside tõusutsükkel.

'Kuude kaupa on on olnud üks intresside tõus teise järel, kuid aktsiaturgudel on läinud hästi,' sõnas S.W. Bachi peastrateeg Peter Cardillo. 'Kui Föderaalreserv enam ei sekku, siis peaks firmade kasumid kasvama kahekohaliste protsendinumbrite kaupa.'

Samas on analüütikuid, kes usuvad, et kui Föderaalresev jätab baasintressi kasvõi mõneks kuuks 5% ringi, loob see firmade jaoks piiravad tingimused ning teine poolaasta võib turgudel tulla nõrk.

Föderaalreservi intressipoliitika üheks eesmärgiks oli praegu jahutada kinnisvaraturgu, mis tõmbas aktsiatest raha välja. Oppenheimeri analüütiku Michael Metz ootab tugevat esimest kvartalit ning kukkumist järelejäänud kuudel. Kallimad kodulaenud löövad tema sõnul augu kinnisvaraturgu, samas ei ole kindel, kas kinnisvarast väljavoolav raha läheb tagasi aktsiatesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing