PM: Külm jätab söehinna hoolimata nõudlusest esialgu kergitamata

07. veebruar 2006, 08:01

Puu- ja turbabriketi- ning söemüüjad lubavad hinnad kevadeni samaks jätta.

Küttematerjaliga kauplejad tõdevad, et kuigi öötundidel langeb termomeetri näit mitmel pool Eestis taas pea 30 kraadi alla nulli ning nõudmine söe-, briketi- ja puidu järele on endiselt suur, pole see võrreldav paari nädala taguse ootamatu pakase ajal olnuga, kirjutab Postimees.

Mitmed majaomanikud on mures, kas külmade ilmade jätkumisel aasta eest varutud küttematerjaliga veab tänavu sooja tulekuni välja ning kas külmad ilmad pole kergitamas söe, briketi ja puidu hinda.

Tallinnas asuv ning Haapsalus, Tartus, Pärnus, Viljandis ja Säreveres filiaale omav kivisöe, briketi ja puiduga kaupleva ASi Söeteenindus direktori Ljudmilla Zelinskaja sõnul oli jaanuari teisel poolel nõudmine söe järele väga suur.

Kuna Söeteeninduse AS müüb Zelinskaja väitel veel jaanuaris tulnud kallist sütt, püsib hind endiselt suhteliselt kõrgel, nende firmas 1120–1430 krooni. Siiski lohutas Zelinskaja, et mida kevade poole, seda enam hakkab söe hind langema. Odavamad kogused tulevad ehk juba veebruari lõpul või märtsis.

ASi Sangla Turvas juhataja Kalle Kivaste kinnitas, et praegu turbabriketi puudust pole. Eraisik peab 900–1000-kilose briketipaki eest Kivaste sõnul esialgu maksma ilma käibemaksuta 1200 krooni, ning hinnatõus enne suve ees ei oota. Mis edaspidi saab, sõltuvat juba sellest, mida teeb kütuse hind.

Puubriketti tootva ja müüva OÜ Vegali Grupp tegevdirektor Andre Abel nentis, et kuna nende toodang jääb Eestisse, on see praegu ka saadaval. Külmade ilmade aegu olevat kohati raskusi puubriketi tootmiseks vajaliku toorme saamisega, kuna tarnijail läheb endil küttematerjali tarvis. Siiski ei näe ka Abel lähiajal ette puubriketi hinna tõusu – kui, siis võib seda mõjutada kallinev kütus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing