PM: Tallinna Ülikool avas uue õppehoone

07. veebruar 2006, 08:09

Eile avatud valgusrikkas Tallinna Ülikooli uues õppe- ja teadustöö hoones on ruumi 900 tudengile ning seal võib pidada ka online-loenguid.

«Uue maja idee tekkis rohkem kui neli aastat tagasi, kui ülikooli erinevad üksused asusid 12 erinevas kohas üle linna. Arvan, et uue maja ehitamise otsus oli õige,» ütles eile hoone pidulikul avamisel Tallinna Ülikooli rektor Mati Heidmets.

Uues majas, mis asub keeltemaja taga aadressil Uus-Sadama 5, hakkavad töötama Tallinna Ülikooli kasvatusteaduste teaduskond, Rahvusvaheliste- ja Sotsiaaluuringute Instituut, Haridusuuringute Instituut, Eesti Demograafiainstituut, Ökoloogia Instituut ja täiendõppekeskus, kirjutab Postimees.

Ülikooli pea-, haldus- ja keeltemajja jäävad üksused saavad endale ruumi juurde. Uude majja kolib ka rektoraat.

Maja on projekteerinud arhitektid Mattias Agabus, Eero Endjärv, Raul Järg, Priit Pent ja Illimar Truverk firmast Agabus, Endjärv Truverk Arhitektid OÜ, ehituse peatöövõtjaks on AS Eesti Ehitus.

Eesti Ehituse juhatuse esimees Jaano Vink iseloomustas hoonet kui keerukat projekti, mille realiseerimiseks kasutati peamiselt betooni, klaasi ja rauda.

Ligi 125 miljonit krooni maksnud ehitust ja õppehoone sisustamist toetas riik 20 miljoni krooniga, 50 miljonit eraldas ülikool ise tänu Estonia pst 5 ja Raadiku 8 hoonete müügile. Ülejäänud summa laenas ülikool SEB Eesti Ühispangalt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing