Tallinna Sadam teeb sadamates mürauuringuid

07. veebruar 2006, 14:01

Tallinna Sadam ja Akukon Oy Eesti Filiaal sõlmisid jaanuari alguses lepingud Tallinna Vanasadama piirkonna ning Muuga sadama idaosa mürauuringute teostamiseks.

Sellega on Tallinna Sadam üheks esimeseks ettevõtteks Eestis, kes asub täitma nõuet koostada välisõhu strateegiline mürakaart ja müra vähendamise tegevuskava, mis vastavalt “Välisõhu kaitse seadusele” peab Tallinna linna jaoks olema koostatud hiljemalt 2007. aasta 30. juuniks.

Muuga sadama idaosas teostatavate mürauuringute eesmärgiks on erinevate Muuga sadama piirkonna müra allikate ( laevad, sadama operatsioonid, rongid, autoliiklus ) määramine, nende poolt tekitatud müra mõõdistamine ja müratasemete arvutus sadama alal ja läheduses paikneval elamute alal.

Mürauuringute ja mürakaardistamise tulemusel selgitatakse välja võimalikud meetmed mürataseme alandamiseks ning tuuakse välja kriitilised punktid.

Tööde raames mõõdetakse üle ka Vanasadama piirkonna müraallikad ( sh. kõik liinilaevad ja tihedamini Vanasadamat külastavad kruiisilaevad ) ning koostatakse Vanasadama piirkonna mürakaart, võttes arvesse laevade liikumisgraafikuid ööpäeva ja aastaaegade lõikes ning ka autoliikluse poolt põhjustatud müra.

Kvaliteetne ja modelleeritav mürakaart annab tulevaste hoonete projekteerijatele head suunised, kuidas kavandada elu- ja äriruumid Vanasadama lähiümbruses nii, et sadamategevusega paratamatult kaasnev müra inimesi ei segaks.

Tööde teostamise tähtajaks on Muuga sadama idaosas käesoleva aasta märts ning Vanasadama alal 2006. aasta august.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing