Virumaa Teataja: Sõmeru talatehas pakub uudset lahendust

07. veebruar 2006, 08:28

OÜ Supra Kandetala paigaldas Sõmerul eile Tšehhimaalt pärale jõudnud tootmisliini, millelt hakkavad tulema siinmail uudsed terassüdamikuga kandetalad.

Sõmeru keskuses vana katlamaja kõrvale kerkinud tehasehoones juhatas talaliini mahatõstmist Tšehhist saabunud Slovakkia numbrimärkidega võimsa rekka kastist Saksa firma HTS-Holzträger müügijuht Marcus Willink. Ele õhtul tuli liinilt juba proovipartii sakslaste tehnoloogia järgi valmistatud kandetalasid, kirjutab Virumaa Teataja.

Willinki sõnul on seda tüüpi kandekonstruktsioonide kasutamine kõige rohkem levinud Prantsusmaal, Eestile lähim tehas töötab kaheksandat aastat Leedus. “Leedulased ei jõua nii palju toota, kui nõudmist on,” tähendas sakslane.

OÜ Supra Kandetala tegevjuht Priit Verlin rääkis, et terassüdamikuga puittaladest kuulis ta sõbra käest, kes nägi neid ehitusmessil. “Üks sõber, kes töötab ehituse alal, käis Saksamaal messil, nägi sellist asja ja hakkas rääkima, et äkki võiks Eestis ka midagi teha,” lausus Verlin.

Koos Tiit Sepaga hakkas Verlin asja uurima ja mehed arvasid, et asjal on jumet. “Siis me võtsime Marcusega ühendust, hakkasime otsima ruume, kus teha, uurisime, kuidas mujal maailmas see asi on, ja tuli välja, et küllalt laialt levinud, kuigi see ei ole väga vana toode,” rääkis Verlin.

Esimese partii talasid loodab Verlin tellijateni toimetada juba veebruarikuu lõpus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing