EPL: BRS ostaks riigi osaluse raudtees

Liis Kängsepp 08. veebruar 2006, 09:17

BRS-i nõukogu liige Jüri Käo kinnitas: “Me oleme nõus riigilt tema osaluse raudtees välja ostma pariteetsetel alustel ehk 1,3 miljardi krooni eest.”

Üleeilses Eesti Päevalehe arvamusartiklis ütles Käo, et äripartneritel on tihti probleeme teineteisemõistmisega ning sel juhul ostab üks pool teise ärist välja. Hetkel on Päevalehe andmetel BRS-i 66% Eesti Raudtee aktsiate müügihind 2,6 miljardit krooni. Käo kinnitas, et kui riik on nõus müüma oma osa ehk 34%, siis “BRS ostab”.

Majandusministri nõunik Heido Vitsur ütles, et riik ei müü oma osalust. “Milleks? Riigil pole seda raha vaja,” lisas Vitsur ja kommenteeris edasi: “Kas selleks, et see panna stabilisatsioonifondi ja teenida sealt paar protsenti aastas?”

Majandusminister Edgar Savisaar teatas eile, et valitsus arutab järgmisel esmaspäeval aktsiate ostmise võimalust, hoolimata sellest, et ministeeriumi ja BRS-i vaheline kavatsuste protokoll kaotas eelmisel reedel oma jõu. “Mingit eksklusiivsust pole meil tegelikkuses kunagi olnud,” kirjutas Savisaar pressiteates. “BRS pidas läbirääkimisi paralleelselt kõigi huvilistega ja me ei heida neile seda ette.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing