Audentes renoveerib Tondi kasarmu ülikooli õppehooneks

Liis Kängsepp 08. veebruar 2006, 12:40

Audentese hariduskontsern alustas ajaloolise Tondi kasarmuhoone renoveerimist rahvusvahelise ülikooli õppehooneks, teatas ettevõte.

„Ülikool on kasvamas kaasaegseks rahvusvaheliseks ülikooliks, kus pidevalt suureneb inglisekeelse õppe ja välistudengite osakaal,” ütles ülikooli rektori kt Peeter Müürsepp. „Ülikooli senised ruumid Tondi campuses on jäänud kitsaks järjest kasvavale tudengite arvule ja seetõttu on uue peahoone rajamine möödapääsmatu.”

Uues kolmekorruselises õppehoones hakkab toimuma õppetöö nii eesti-, vene- kui inglise keeles. Hoonesse ehitatakse lisaks auditooriumidele ka ruumid rektoraadile, õppejõududele ja ülikooli töötajatele, samuti raamatukogu ning kohvik.

Kasarmu renoveerimiseks on sõlmitud ehitusleping KMG Ehitusega. Renoveerimistööd on plaanis lõpetada aasta lõpuks, tudengid saavad uues majas õppetööga alustada 2007. aasta jaanuaris.

Audentesele kuulub kolmest säilinud ajaloolisest kasarmuhoonest hoonestusõiguse alusel Tondi 55 asuva maja üks tiib. Ülejäänud kasarmuhooned kuuluvad Pro Kapitalile ja judoklubile Aitado.

Audentese hariduskontserni kuuluv rahvusvaheline ülikool Concordia Audentes on Eesti suurim eraülikool, kus õpib tudengeid 23 erinevast riigist. Ülikool on seadnud eesmärgiks lähiaastatel suurendada oluliselt välistudengite ja välisõppejõudude osakaalu ning nelja-viie aasta pärast peaks kaks kolmandikku õppetööst toimuma inglise keeles.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing