Börsiülevaade: Telekomilt normaalsed tulemused, Normalt ei midagi rõõmustavat

08. veebruar 2006, 10:02

Täna hommikul on tulnud oma 2005. aasta neljanda kvartali tulemustega Tallinna börsil välja tulnud Eesti Telekom ja Norma.

Eesti Telekom näitas aasta viimases kvartalis viimase pooleteise aasta suurimat käibekasvu (7,4%).

Käibe kasvu toetas endaga liitetud IT-firma MicroLink, mille tulusid konsolideerib Telekom alates novembrikuust oma aruannetes. Fikseeritud side kasvu toetas internetitulude kiire paisumine.

Ehkki Eesti Telekomi neljanda kvartali kasum jäi möödunud aasta omale 5% alla ei maksa muret tunda, kuna 2004. aasta tulem sisaldas Elteli grupi müügist saadud 43 miljoni kroonist finantstulu.

Telekomifirmade puhul enim jälgitav ärikasum enne põhivara kulumit ulatus 504 miljoni kroonini (kasv 3,6%).

Arvan, et Eesti Telekomi aktsia püsib täna Tallinna börsil suhteliselt tugev.

Veidi murettekitav on aga Norma, mille käive langes aasta viimases kvartalis 12% ja kasum 31%. Lisaks Venemaale langes ka Norma müük suuromanik Autolivile.

Seoses tootmismahtude vähenemisega on Norma kasutusele võtnud efektiivsemad tehnoloogiad ja koondab seetõttu käimasoleval kuu umbes 5% oma tööjõust.

Norma põhiline investorite peibutaja tundub hetkel ainult korralik dividend, mis on püsinud viimastel aastatel 5 kroonil aktsia kohta.

Raha ja lühiajalisi finantsinvesteeringuid oli Normal aasta lõpus kokku 445,9 miljoni krooni eest ligi 34 krooni aktsia kohta, nii et hoolimata kahanevast kasumist ei tohiks dividendide maksmisega ettevõttel mingeid probleeme olla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing