Raasuke: Laari saamine nõukokku oleks samm avatud maailma suunas

Liis Kängsepp 08. veebruar 2006, 17:10

Hansapanga juhatuse esimees Erkki Raasuke ei tähtsustaks Mart Laari võimalikku valimist Swedbanki nõukokku üle, kuid peab seda sammuks avatud maailma suunas.

Raasuke ütles, et ta ei tunne Mart Laari isiklikult ning ei soovinud kommenteerida, kui hästi Laar nõukogu liikmeks võiks passida. „Minu käest küsiti ka arvamust, kui valikuprotsess veel käis,” lausus Raasuke, kelle sõnul oli peale Laari sõelal ka teisi inimesi, kuid ta ei soovinud nimesid öelda.

„Siiani on nõukogu töötanud rootsi keeles, Laari valimine oleks rahvusvahelisemaks muutumise suunas oluline samm,” sõnas Raasuke, nõustudes, et nõukogu jaoks on inglise keelseks muutumine tuntav. „Kujutage ette, et tulete homme tööle ja hakkate ainult inglise keeles suhtlema. Samas midagi väga dramaatilist selles ei ole – paljude jaoks pole vahet, mis keelt rääkida. Kuid enda töökeele muutmisel on üsna tunnetatav mõju.”

Raasuke tunnistas ka, et ta ei tähtsustaks eestlase võimalikku saamist Swedbanki nõukokku üle, kuna rahvusvahelisemaks muutumine on panga jaoks vältimatu. „Pragmaatilise inimesena arvaksin, et mis seal ikka – kõik tööd tahavad tegemist ja see on samamoodi üks töö,” ütles Raasuke. Ta ei osanud arvata, kuivõrd suur on tõenäosus, et Laari siiski ei valita nõukokku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing