Reostuse uurimisgrupp võtab võrdlusmaterjali tankerilt

09. veebruar 2006, 12:45

Loode-Eesti keskkonnareostuse uurimisrühma tänasel kogunemisel otsustati, et reostuse põhjustajana kahtluse all oleva tankeri Flawless pardale saadetakse võrdlusmaterjali võtmiseks uurimisgrupi esindajad.

Kriminaalmenetlust juhtiva Põhja Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokuröri Lavly Lepa sõnul on proovide võtmine tankerilt Flawless õiguslikult ettevalmistamisel ning proovide võtmiseks võimalik aeg täpsustub lähiajal.

Uurimisgrupp loodab saata tankeri pardale lisaks ekspertidele keskkriminaalpolitsei ja keskkonnainspektsiooni esindajad.

See, millised on proovide võtmise õiguslikud tingimused ja kas proove võetakse antud hetkel kriminaalmenetluse või keskkonnajärelevalvega seoses, tuleneb proovide võtmise hetkel kehtivatest õiguslikest asjaoludest.

Uurimisgrupp on teadlik, et ka M/T Flawless huve esindav isik on võtnud proove Loode-Eesti rannikult.

'Vastaspoole esindaja teavitas uurimisgruppi oma soovist 3. veebruaril. Neid ei ole kaasatud kriminaalmenetlusse, samas on Eesti rannik avatud ning igal isikul on õigus rannast proove võtta tingimusel, et ta ei tekita täiendavat kahju keskkonnale,' ütles Lepp.

Kriminaalmenetluse seisukohalt on kriminaalmenetluse pooled võrdsed, mis tähendab, et ka vastaspoolel (vastaspooltel) on õigus koguda tõendeid.

'Menetluse seisukohast on oluline keskenduda kvaliteetse tõendusmaterjali kogumisele, mitte takistada vastaspoolel tõendite kogumist. Seda, milliseid tõendeid hiljem arvesse võetakse, otsustab kohus,' lisas Lepp.

Keskkonnainspektsioon on teavitanud ka kriisikomisjoni proovide võtmise soovist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing