Venemaa kaevurid tahavad sulgeda Eestisse suunduva maantee

10. veebruar 2006, 12:39

Leningradi oblasti asekuberner Grigori Dvas teatas teisipäeval, et tööta jäänud ASi Leningradslanets kaevurid võivad sulgeda Eestisse suunduvad teed.

Majandusküsimustega tegelev Dvas teatas kohtumisel Eesti suursaadiku Marina Kaljurannaga, et Venemaaföderaalse julgeolekuteenistuse andmetele tuginedes võivad pingelise olukorra tõttu mõned ettevõtte kaevurid püüda Eestisse suunduvaid teid sulgeda, kirjutab Põhjarannik.

See ettevõte koondas veebruaris ligi poolteist tuhat töötajat, sest jäi mullu aprillis ilma põlevkivi töötlemise lepingust Narva elektrijaamadega. Muid variante kaevandatud põlevkivi realiseerimiseks kaevandusettevõte leidnud pole.

Asekuberner Dvasi andmetel võttis Vene Föderatsiooni siseministeerium vastu otsuse siduda põlevkivi ostmise taastamine uue silla ehitamise projektiga. Selle tagajärjel keelati Vene Föderatsiooni transpordiministeeriumil allkirjastada mingeid selle ehitusega seotud dokumente. Jaanuaris loodi Narvas kahe riigi transpordiametkonna osalusel töörühm, mis pidas ka oma esimese istungi.

ASi Leningradslanets juhtkond ja selle ametiühingukomitee teatasid teisipäeval, et nad ei ole seotud Venemaalt Eestisse suunduva raudtee ja maantee blokeerimise organiseerimisega. Ametiühingukomitees oletati, et nende aktsioonide korraldamisega võivad olla seotud poliitilised parteid või muud jõud, mida ei kontrolli ei ametiühing, kohalik võim ega tehase juhtkond.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing